Ostatnia aktualizacja:
17.10.2023 11:35
Teatr Polskiego Radia oraz Polskie Radio Dzieciom zapraszają na premierę słuchowiska «EKO UFO». Pierwszą część będzie można usłyszeć już dziś 17 października, o godzinie 13.30 na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Słuchowisko powstało we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Słuchowisko «EKO UFO» to niezwykła kosmiczna przygoda przedstawiająca historię małej dziewczynki Asi, która dzięki produktom ekologicznym uprawianym na Ziemi pomaga uratować kosmicie Astrusiowi jego planetę.
W słuchowisku w reżyserii Adama Wojtyszki udział wzięli: Sara Lityńska, Joanna Pach-Żbikowska, Magdalena Dębicka, Krzysztof Szczepaniak oraz Robert Kowalski. Kolejne części słuchowiska «EKO UFO» zostaną wyemitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom w listopadzie br.
Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom zapraszają także do wzięcia udziału konkursie plastycznym pt. «Stwórz Swoją Eko Planetę». Uczestnicy będą mogli podzielić się wiedzą związaną z produkcją produktów ekologicznych. Aby wziąć udział w zabawie należy przesłać zdjęcie samodzielnie wykonanej pracy przedstawiającej wymyśloną planetę z ekologiczną żywnością i jej źródłami. Prace można wykonać w dowolnej technice i formacie. Zgłoszenia należy przesyłać na adres konkurs.dzieci@polskieradio.pl do 26 listopada br.
- Premiera pierwszej części słuchowiska «EKO UFO» na antenie Polskiego Radia Dzieciom 17 października, godzina 13.30.
- Słuchowisko w formie podcastu dostępne będzie od 18.10. na stronie podcasty.polskieradio.pl
- Więcej informacji na stronie Polskiego Radia Dzieciom
- Grafika do pobrania
Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.
Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: «Bajki opowiadane przez dzieci» oraz «Opowieści ludów świata», jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców.
Jak miałaby wyglądać edukacja klimatyczna w szkole? [POSŁUCHAJ]
Ostatnia aktualizacja:
05.11.2021 19:54
Zmiany klimatyczne to temat, który dotyczy każdego z nas. Już teraz możemy zauważyć i doświadczyć ich skutki w postaci np. anomalii pogodowych. To, jak będą wyglądały warunki atmosferyczne oraz środowisko przyszłości zależy od naszej wiedzy oraz przeciwdziałań dotyczących zmian klimatycznych. W związku z tym, coraz częściej mówi się o konieczności wprowadzenia do szkół edukacji klimatycznej. O tym, jak miałaby ona wyglądać opowiedziały w «Strefie Rodzica» Irka Jazukiewicz z Działu Edukacji WWF i Marta Jackowska-Uwadizu z Centrum Edukacji Obywatelskiej.
rozwiń
zwiń
30. edycja Akcji Sprzątanie Świata. W PRD rozmowa z Eweliną Flintą – ambasadorską
Ostatnia aktualizacja:
16.09.2023 08:00
22 kwietnia, podczas Międzynarodowego Dnia Ziemi, Fundacja Nasza Ziemia po raz 30. zainaugurowała największą polską akcję ekologiczną Sprzątanie świata. Podobnie jak w ubiegłych latach plakat promujący Akcję zaprojektował wybitny artysta grafik Andrzej Pągowski. Hasło przewodnie jubileuszowej edycji brzmi: «Sprzątanie świata łączy ludzi». Patronem medialnym akcji jest Polskie Radio Dzieciom. Ambasadorską akcji jest Ewelina Flinta, która opowiedziała o swoim udziale w akcji podczas rozmowy w audycji «Poranek» w Polskim Radiu Dzieciom. Zapraszamy do jej wysłuchania!
rozwiń
zwiń
Sikorki w Polsce. Co robią wczesną jesienią?
Ostatnia aktualizacja:
08.10.2023 16:00
Modraszka, bogatka, sosnówka, czarnogłówka, czubatka, uboga… W Poranku Polskiego Radia Dzieciom zabraliśmy was do świata sikorek. Powiedzieliśmy o tych, które możecie zaobserwować za oknem, ale też o pewnej sikorce, która zamieszkała na kartach książki.
rozwiń
zwiń
Más historias