Dzień kota, UFO, uśmiechu. Teraz ustanowili też Dzień Telewizji Lokalnych

aa0085e3-1092-4b06-ad97-68de03f941f3.jpeg

Proklamowali zupełnie nowe święto w kalendarzu świąt nietypowych – to Dzień Telewizji Lokalnych, który od teraz będzie odbywał się 3 października. W uroczystości brała udział także Twoja Telewizja Morska z Wejherowa.

W poniedziałek (2 października) w Łodzi rozpoczęła się 50. Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE, podczas której odbyło się Forum Telewizji Lokalnych, rozmawiano także o problemach z jakimi mierzą się regionalne stacje.

Lokalne telewizje walczą o to, żeby móc ubiegać się o rządowe dofinansowanie. Zsolidaryzowały się i wspólnie udowadniają, że ich działalność jest misyjna tak jak działalność Telewizji Polskiej. Niektórzy właściciele mówią otwarcie, że jest to ich być albo nie być.

Zaczęło się od projektu ustawy lex pilot, na fali protestu przeciwko nieakceptowalnym przez lokalnych nadawców rozwiązaniom powstał projekt Ratujmy Telewizje Lokalne. Odbyło się już kilka ważnych wydarzeń w tej sprawie, debata wciąż trwa. Przygotowano także projekt ustawy, która ma pomóc rozwiązać problemy telewizji lokalnych. Zakłada ona 50 mln zł dla telewizji lokalnych.

Ratujmy telewizje lokalne to są duże działania mające na celu stworzyć fundusz z pieniędzy publicznych, który pomagałby telewizjom w tej ciężkiej sytuacji finansowej jaka ich zastała. Jest ciężko wszystkim telewizjom utrzymać się na rynku, a szczególnie w małych miejscowościach, bo tam tej reklamy nie ma. Powstaje projekt ustawy. Ta akcja pokazuje moc telewizji, pokazuje jak ważne są stacje lokalne – zaznacza Ewa Michalska, prezes Fundacji Fundusz Telewizji Lokalnych.

Telewizje lokalne wnoszą niezwykłą jakość. Są ewenementem, dlatego trzeba o nie dbać i trzeba je finansować. Chodzi nam o to żeby się zintegrować i działać razem. Działamy z nadzieją, że nam się uda, rozmawiamy z politykami z przedstawicielami regulatorów i nie usłyszeliśmy takiego stanowczego nie. Proponujemy politykom gotowy projekt ustawy który jest czytelny – wyjaśnia Krzysztof Pstrong, dyrektor generalny PIKE.

Dzień Telewizji Lokalnych

Jest dzień UFO, dzień kota, dzień bez skarpet… teraz 3 października obchodzić będziemy także Dzień Telewizji Lokalnych.

Celem ustanowienia tego dnia jest promocja telewizji lokalnych przez nas samych, ale też przez inne media. Jest to również stworzenie okazji, żeby w jakiś sposób nagradzać naszych pracowników i przyjaciół. Żebyśmy mieli okazję do podsumowań — mówi Juliusz Marek, prezes Stowarzyszenia Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne.

Podczas konferencji odbyła się także dyskusja z politykami dotycząca misji i finansowania telewizji lokalnych.


Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *